Termín

Datum a čas zahájení: 16.04.2018 09:00

Datum a čas ukončení: 16.04.2018 12:15

Místo a adresa konání

Česká asociace pojišťoven, budova Gemini B
Na Pankráci 1724/129
Praha 4

Kontaktní osoba

Zigáčková Alena , alena.zigackova@cap.cz , + 420 222 350 162

Přednášející

  • RNDr. Martin Janeček, Ph.D. – Tools4f, s.r.o.
  • Ing. Lucie Fremundová – Tools4f, s.r.o.

Cena: Zpoplatněno

 

Určeno pro:

Pojistné matematiky zabývající se výpočty budoucích cash flow v životním pojištění a výpočty hodnot závazků (včetně hodnoty vložených finančních opcí). Po absolvování vzdělávacího programu získají účastníci vědomosti, které jim umožní ihned aplikovat prezentované techniky ve své pojistně matematické praxi.

Anotace:

Cílem vzdělávacího programu „Techniky pro podstatně zrychlení výpočtů v životním pojištění“ je poskytnout účastníkům informace o praktických možnostech výrazného zrychlení projekcí finančních toků životního pojištění pro mnoho scénářů úrokových měr (tisíce).

Účastníci se seznámí s různými možnostmi výpočtu očekávané hodnoty budoucích závazků, její rozdělení a rozdělení jednotlivých budoucích cash flow a s konkrétními příklady jednotlivých technik (v prostředí MS Excel®).

Obsah:

Blok 1. 

První blok je věnován již více méně známým (v literatuře popsaným) technikám jako jsou – control variate, antithetic variate, clustering (naive a k-means) a jejich konkrétní využití zejména pro výpočty BEL (best estimate value of liabilities) jako očekávané současné hodnoty budoucích cash flow.  

Blok 2.

Druhý blok se zcela věnuje technikám, které v literatuře pospané nejsou, vykazují však velmi dobré praktické výsledky. Jsou to metody – „analytická“ a “interpolační“. Obě jsou výsledkem interního výzkumu přednášejícího a jeho spolupracovníků. Obě metody již byly implementovány v praxi.

 

Pokyny a informace pro uchazeče:

  • na seminář je potřeba si přinést vlastní notebook s MS Excel®

  • Jednotliví zájemci o seminář se mohou přihlásit prostřednictvím úseků vzdělávání, pro přihlášení využijte formulář závazná přihláška nebo on-line na adrese: http://www.cap.cz/component/sypot1952/?articleID=4581&formID=1
  • Přihlášky zasílejte průběžně, nejpozději však do 6. dubna 2018

Kontaktní osoba: Alena Zigáčková, tel.: 222 350 162, 724 521 181, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Storno poplatky:                 

2 – 5 dní před akcí – 50% z vložného

1 den před akcí – 100% z vložného