Do pojištění motorových vozidel patří zákonem povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které chrání proti škodám způsobeným provozováním vozidla, nebo volitelné pojistné produkty, jež chrání samotné vozidlo, jejich sjednání je dobrovolné.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, často zvané jako povinné ručení, představuje zákonnou podmínku pro to, aby vozidlo mohlo být používáno nebo ponecháno na veřejných komunikacích. Kryje odpovědnostní škody.

Havarijním pojištěním je možné krýt škody z rizika havárie a škody způsobené živly, vandalizmem nebo odcizením. Jednotlivá dílčí rizika havarijního pojištění je též často možné připojistit k povinnému ručení.

Užitečné informace pro motoristy

Záznam o dopravní nehodě

Záznam poskytuje souhrnný přehled všech informací, které je nutné při zdokumentování nehody uvést, zejména místo a čas nehody, identifikaci účastníků a popis průběhu dopravní nehody. vozit s sebou ve vozidle, při uzavření pojištění vozidla jej obdrží od své pojišťovny. K dispozici je na všech pobočkách pojišťoven, níže můžete stáhnout jeho nepropisovací verzi.

Zaznam o nehode 
Stáhnout PDF


Návod na vyplnění záznamu o dopravní nehodě najdete v příručce „Jak postupovat při nehodě". Metodiku na vyplnění jednotlivých bodů formuláře zde naleznete v české verzi anebo v několika jazykových mutacích v rozšířené verzi.